Gençler bilgi yarışmasında

GAP bölgesi Risale’i Nur bölge bilgi yarışması Şanlıurfa’da yapıldı. Bediüzzaman Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı, Risale Nur Enstitüsü ve gazetemiz Şanlıurfa temsilciliği tarafından geleneksel olarak yapılan yarışmaya bölgelerindeki Risale-i Nur okuyan gençler katıldı.

Kur’ân-ı Kerîm okunmasıyla başlayan yarışmada Mehmet Şener’in okuduğu dersle devam etti. Mehmet Akbaş’ın Sunuculuğunu yaptığı yarışmada Şanlıurfa liseler arasında birinci olurken, Malatya ikinci oldu.

Üniversiteler arasında iki birinci

Üniversiteler arasında ise Malatya ve Şanlıurfa kıran kırana geçen yarışmada her ikisi birinci olurken yapılan kur’a sonucunda Malatya birinci oldu, Şanlıurfa ikinci oldu. Yarışmada dereceye giren gençlere Risale-i Nur Eserleri ve plâket verildi. Bediüzzaman Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Ahmet Zorlu, yarışmada dereceye giren gençleri tebrik ederek, “Gençlerimiz, istikbalimiz bu gençler, yarın toplumun imanını kurtarmak noktasında büyük çalışmalar yapacağına inanıyoruz” dedi. Yarışma sonunda toplu hatıra fotoğrafı çekilerek program sona erdi.

Bir cevap yazın